O MRTVÉM MOŘI
     Mrtvé moře bylo známé již od biblických dob léčivými a kosmetickými lázněmi. Vzhledem k ozdravným a povzbuzujícím účinkům minerálů, jež obsahuje ve vysoké koncentraci. I královna ze Sáby projevila přání zdržet se na pobřeží Mrtvého moře během své cesty na dvůr krále Šalamouna v Jeruzalémě. Král Herodes, který postavil na břehu Zimní palác v Massadě, milostivě nabídl celé toto území královně Egypta Kleopatře, která ho toužila vlastnit.

     Mrtvé moře zaujímá část Jordánského údolí a je známo jako nejnižší přirozeně vzniklé místo na Zemi, když jeho dno leží 800 m pod hladinou moře. Před třemi miliony let začala
v důsledku chybných geologických pohybů do údolí pronikat voda, která zde v kombinaci s rozmanitými minerálními sedimenty, vytvořila rozlehlé jezero. Silné odpařování, způsobené suchým klimatem, zvýšilo koncentraci soli ve vodě. Důsledkem tohoto jevu bylo vysrážení solí, křídy a sádry, které vytvořily silné, bílé vrstvy na povrchu dodnes zřetelné.

     Voda Mrtvého moře má činitel slanosti desetkrát výšší než jakékoliv jiné moře na naší planetě. Od doby, kdy bylo Mrtvé moře ohraničeno pevnou zemí, stalo se zcela závislým na množství přírodních termálních pramenů, které do něj ústí ze strmých skalisek, a kterými je obklopeno. Tyto prameny uvolňují množství horkých minerálních vod bohatých na různé zdraví prospěšné minerály jako jsou síra, bromid, jód, draslík, vápník, sodík a další (viz tabulka).
MRTVÉ
MOŘE
STŘEDOZEMNÍ
MOŘE
OSTATNÍ
OCEÁNY
  Sůl
224.000  
22.900  
19.00  
  Hořčík
44.000  
1.490  
1.350  
  Sodík
40.100  
12.700  
10.500  
  Vápník
17.200  
470  
400  
  Draslík
7.650  
470  
390  
  Brom
5.300  
76  
65  
     Po stovky let zvláštní kombinace těchto minerálů pomáhá zbavit se podráždění a svědění způsobeného kožními onemocněními jako jsou ekzémy, psoriáza a akné. Rovněž podporuje krevní oběh a omlazování buňěk. Tisíce lidí z celého světa trpící kožními onemocněními, zejména psoriázou, navštěvují lázně na pobřeží, aby zlepšili stav svého onemocnění pomocí koupelí v léčivých vodách. Tyto minerály jsou mimochodem obsaženy i v základní řadě mýdel firmy Malki - SULPHUR (Síra), MINERAL (Minerální) a BLACK MUD (Černé bahno), která jsou vyráběna výhradně ze 100% přírodních produktů.