Před 200 lety byla rodinou Malki vyvinuta speciální formule přírodního bylinného mýdla. Tajný recept, přenášený z otce na syna a rozvíjený z generace na generaci. Rodina Malki vyráběla mýdla v Turecku, Palestině a později i v novém státě Izrael. Vzhledem ke složité ekonomické situaci v zemi se však výroba na několik let zastavila.
     V roce 1977 nástupce z řad mladé generace, pan Jehudi Malki, založil znovu rodinný podnik s novou koncepcí a s novým duchem - chápat a rozumět zázračnému dědictví Mrtvého moře daného Bohem a přírodou Izraeli. Jedinečný rodinný recept byl vylepšen, kontrolován a nový druh mýdla je zde - Malki's Dead Sea Soap.
Podnik J.Malki je umístěn v zemědělské oblasti Beit-Dagan a obklopen poli a plantážemi. Výrobní prostory o rozloze 1350 m² jsou částí území, velikého 15000 m², jež je určeno pro pěstování a šlechtění léčivých rostlin pro bylinná mýdla. Díky přírodnímu původu a obsahu kvalitních surovin, je veškerý sortiment zařazen pod kategorii "GREEN FRIEDNLY PRODUCTS", která reprezentuje dva hlavní rysy - neubližovat uživateli a neškodit životnímu prostředí. Produkty firmy Malki neobsahují živočišné tuky, detergenty ani chemikálie. Protože je nemyslitelné, aby se všichni sjížděli na jedno jediné místo na světě - k Mrtvému moři - umožňuje firma Malki, aby se Mrtvé moře přestěhovalo k lidem domů. Produkty jsou vyváženy do 16 zemí světa. Tak se naskýtá možnost každému zájemci udělat si Mrtvé moře doma.